Debata XX LO cz.2
poniedziałek, 09 marca 2015 18:05

14 listopada 2014 r. odbyła się w naszej szkole pierwsza debata oksfordzka na temat "Czy pomorska szkoła uczy patriotyzmu lokalnego?". Było to jedno z trzech przedsięwzięć w ramach projektu „Młodzieżowej Agory Pomorza” współfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Więcej informacji z załączniku.
Download this file (XXLO DEBATUJE.doc) XX LO DEBATUJE . Obejrzyj też zdjęcia w galerii

 
Konkurs filmowy
wtorek, 03 marca 2015 08:30

Miło nam poinformować, że uczennice  klasy 1 b – Martyna Sawicka i Dominika Grabowska zdobyły 1 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Filmowym z języka niemieckiego. Organizatorem konkursu było IX Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kolbergera w Gdańsku. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu filmu w wersji niemieckojęzycznej pt. Sport im Leben der Jugendlichen“. Nasza drużyna pod opieką Pani Marty Górnej stworzyła  film, który został doceniony za konwencję, nietuzinkowość oraz uchwycenie tematu na różnych płaszczyznach. Młodzieży gratulujemy pomysłowości oraz zaangażowania!!!!

 
wyniki
środa, 18 lutego 2015 09:54

Wyniki ogólnopolskiego konkursu na tłumaczenie wiersza anglojęzycznego
Laureaci konkursu: Miejsce I – Marcelina Juszko (XX LO im. Z Herberta w Gdańsku)
Miejsce II – Weronika Makowska (ZS nr 32 im. K. K. Baczyńskiego w Warszawie)
Miejsce III – Bartłomiej Wasiak (LO im. T. Kościuszki w Gostyninie)
BRAWO!!!

 
STUDNIÓWKA 2015
sobota, 31 stycznia 2015 14:14

Serdecznie dziękujemy naszym głównym organizatorkom studniówki 2015  Magdzie i Oli (na zdjęciu poniżej). A tak się bawiliśmy :) GALERIA

 
góra grosza
poniedziałek, 19 stycznia 2015 19:16

Uczniowie naszej szkoły w Akcji GÓRA GROSZA zebrali kwotę 359 złotych 74 grosze. Gratulujemy i zapraszamy do dalszej aktywności. 
Tak wyglądało liczenie monet.

więcej zdjęć tutaj
 
DARMOWY KURS Z MATEMATYKI
poniedziałek, 12 stycznia 2015 20:28

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom tegorocznych maturzystów Gdańska  Szkoła Wyższa organizuje podczas ferii zimowych darmowy kurs z matematyki. Kurs  odbywać się będzie w dniach 9-13 lutego w godzinach 10-14 w siedzibie Uczelni tj. Gdańsk -Stogi ul. Wydmy 3. Gdańska Szkoła Wyższa oferuje 5 dni intensywnej nauki.  Zajęcia  prowadził będzie nauczyciel akademicki z tytułem doktora, bardzo ceniony przez studentów wykładowca, który ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą, wykazuje  dużą cierpliwość  i indywidualne podejście do ucznia. Aby skorzystać z oferty Gdańskiej Szkoły Wyższej, należy wysłać maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .pl, podać imię i nazwisko, nazwę szkoły, klasę, nr telefonu i adres mailowy.

 
gratulacje
piątek, 19 grudnia 2014 18:59

Uzdolnieni matematycznie licealiści XX LO odebrali gratulacje. Zapraszamy do artykułu na stronie Politechniki Gdańskiej. artukuł

 
Dzień Niepodległości
środa, 26 listopada 2014 12:51

10 listopada z okazji Święta Niepodległości odbył się konkurs na strój historyczny. Efekty można obejrzeć w galerii link

 
konkurs
wtorek, 25 listopada 2014 16:34

XX Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta oraz Rada Dzielnicy Piecki – Migowo ogłaszają Szkolny Konkurs Artystyczny. Oprócz nieśmiertelnej chwały i splendoru do zdobycia jest również pula nagród wynosząca 800 zł ufundowana przez Radę Dzielnicy Piecki – Migowo!!!
Download this file (Regulamin.pdf) Regulamin.pdf

 
2014/2015
czwartek, 20 listopada 2014 15:42

Sukcesy dziennikarskie uczniów XXLO, podopiecznych pani Moniki Barczewskiej-Kuczyńskiej :
XII Wojewódzki Konkurs Dziennikarski „Dziennikarstwo Obywatelskie” (2015 r.)
I miejsce w kategorii artykuł – Maciej Laskowski kl. IIe
I miejsce w kategorii felieton – Patrycja Gładkowska kl. Ia
wyróżnienie w kategorii artykuł – Patrycja Rogowska kl. Id
Gratulacje.

maj 2015

Sukces naszych uczniów w wojewódzkim konkursie wiedzy o Niemczech.
Julia Krystoniak, Rafał Cichocki i Bartosz Uchman zakwalifikowali się do drugiego etapu WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O NIEMCZECH Deutsch-Land-Nachbarland” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowanego przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego. Gratulujemy.

kwiecień 2015

10 kwietnia 2015 uczeń klasy IIA Wojtek Bącalski zdobył III nagrodę w Konkursie Recytatorskim poświęconym Jackowi Kaczmarskiemu w jedenastą rocznicę śmierci.
Wojtek wystąpił w kategorii poezja śpiewana i akompaniując sobie na gitarze brawurowo wykonał jeden z najtrudniejszych utworów Jacka Kaczmarskiego „ Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego”

Laureaci XI Pomorskiego Konkursu Matematycznego:

KATEGORIA 1: KLASY PIERWSZE LICEUM
Szczęsny Wojciech wyróżnienie
KATEGORIA 3: KLASY DRUGIE LICEUM I TRZECIE TECHNIKUM
Janik Tadeusz I miejsce
Żuralski Jakub II miejsce
Przybysz Jaśmina III miejsce
Kielak Kacper wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
http://www.matematycy.org/

marzec 2015

Uczennice  klasy 1 b – Martyna Sawicka i Dominika Grabowska zdobyły 1 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Filmowym z języka niemieckiego. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu filmu w wersji niemieckojęzycznej pt. Sport im Leben der Jugendlichen“. Nasza drużyna pod opieką Pani Marty Górnej stworzyła  film, który został doceniony za konwencję, nietuzinkowość oraz uchwycenie tematu na różnych płaszczyznach.

luty 2015

Wyniki ogólnopolskiego konkursu na tłumaczenie wiersza anglojęzycznego

Laureaci konkursu: Miejsce I – Marcelina Juszko (XX LO im. Z Herberta w Gdańsku)
Miejsce II – Weronika Makowska (ZS nr 32 im. K. K. Baczyńskiego w Warszawie)
Miejsce III – Bartłomiej Wasiak (LO im. T. Kościuszki w Gostyninie)

BRAWO!!!

styczeń 2014

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Marcelina Juszko zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego. Marcelinie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

listopad 2014

Gratulacje dla naszej koleżanki Marceliny Juszko z klasy IIIA za zdobycie stypendium Prezesa Rady Ministrów.


 
Dzień Edukacji
środa, 22 października 2014 14:50

10 października 2014 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na początku wystąpiły uczennice klasy II B – Julia Czykin i Anita Dworzańska, które zaprezentowały utwory Zbigniewa Herberta: „Stołek” oraz „Pan Cogito rozmyśla o piekle”. Druga część dotyczyła rywalizacji: nauczyciele kontra uczniowie. W turnieju „Nauczyciele górą” – kadra pedagogów odniosła sukces.  Tutaj galeria znajdują się zdjęcia związane z tym wydarzeniem.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 10