Wyjazdy zagraniczne
wtorek, 13 marca 2012 08:46

Natural Treasures of Europe

Wizyta w Allter, Belgia  (11-15 października 2011)

Na pierwsze spotkanie  w ramach naszego europejskiego projektu wybrała się Agnieszka Jackiewicz i Daniel Lumianek. Miało ono charakter nie tylko typowo warszatowy, ale jego bardzo ważnym aspektem było zapoznanie nauczycieli z pozostałych 9 krajów. Głównymi celami pierwszego spotkania było poznanie naszych partnerów, szkół w których pracują, określenie i ustalenie trybu oraz charakteru naszej pracy, zapoznanie się z narzędziami technologicznymi wykorzystywanymi do wykonywania poszczególnych etapów zadań oraz zajęcia terenowe w Belgii.
Oto krótki opis tego, co robiliśmy podczas pobytu w Belgii:
11 października 2011
Przylot na lotnisko międzynarodowe w Brukseli, przejazd do Allter i pierwsze nieoficjalne i nieformalne spotkanie na kolacji w restauracji. Atmosfera wspaniała.
12 października 2011
Spotkanie w szkole  Emaus - przywitanie przez dyrektora szkoły, prezentacje poszczególnych krajów (prezntacja przygotowana przez Emila CIeślaka bardzo spodobała się wszystkim), zwiedzanie szkoły (części gdzie jest liceum ogólnokształcące)
Wycieczka do rezerwatów Kranepoel  i  Hooggoedbos(mieliśmy dwie opcje dojazdu - rowerem lub busem, oczywiście polska drużyna wybrała rower:))
Spotkanie z burmistrzem w ratuszu (miało ono charakter nieformalny, zatem uniknęliśmy napompowanej atmosfery i było bardzo swobodnie i wesolo)
Kolacja w typowej belgijskiej knajpce z kuchnią regionalną
13 października 2011
Zwiedzanie części kampusu szkoły przeznaczonej dla uczniów szkół zawodowych i techników
Bardzo , ale to bardzo wyczerpujące, twórcze, długie ,  główne warsztaty określające krok po kroku wszystkie przedsięwzięcia, terminy, detale naszej współpracy podczas całego projektu (genialna burza mózgów:))
Wycieczka do Brugii - pięknego, bajkowego wręcz miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (bardzo serdecznie polecam!)
14 października 2011
Warsztaty w szkole (m.in. przygotowanie platformy naszego projektu na Facebook'u, określanie zasad korzystania z blogu utworzonego specjalnie dla projektu)
Wycieczka do rezerwatu słonych bagien Het Zwin koło miasta Knokke nad Morzem Północnym
Wycieczka do rezerwatu Sashyl w Knokke
Pożegnalna kolacja w karczmie pod Allter (było genialnie!!!)
15 października 2011
Wycieczka do Brukseli i powrót do Gdańska
Te kilka dni były okresem bardzo owocnym jeśli chodzi o ciężką pracę, ale też wspaniałym pod względem towarzyskim i krajoznawczym. Mieliśmy okazję poznać cudownych ludzi, z którymi bardzo szybko się zżyliśmy. Poznaliśmy też spory kawałek Belgii - kraju uroczego, pięknego i bardzo czystego:))
zdjęcia z naszego wyjazdu możecie zobaczyć mi.in. wchodząc na ten link: http://natural-treasures.eu/index.php/photos-about-nature/71-photos-of-the-mobility-in-aalter.html

opracował Daniel Łumianek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


This project has been funded with support from the European Commission.
This publication reflects the views only of the authors. The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained herein.