Kalendarz ekologiczny
poniedziałek, 09 września 2013 15:30

Kalendarz ekologiczny 2013

Kalendarz ekologiczny na rok 2013 przedstawia najpiękniejsze miejsca, florę i faunę oraz różnorodność geograficzno-biologiczną 11 państw biorących udział w projekcie. Jest wspólnym dziełem zespołu tureckiego (koordynator zadania: Bahar Alkan), który był odpowiedzialny za przeprowadzenie konkursu fotograficznego, zespołu polsko-łotewskiego (koordynatorzy zadania: Agnieszka Jackiewicz i Irina Lucina), który zajął się zorganizowaniem konkursu literackiego na najlepszą krótką formę poetycką lub hasło związane z ekologią, oraz słoweńskiego (koordynatorzy zadania: Selma Štular Mastnak i Darja Silan), który opracował kalendarz graficznie.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone w kalendarzu zostały wykonane przez uczniów biorących udział w projekcie; są to zdjęcia, które zwyciężyły w poszczególnych konkursach fotograficznych, których tematyką było ukazanie natury w czterech porach roku:  “Winter time in NaTurE”, Spring has arrived in my country”, “My Natural Summer”, “Falling Leaves of NaTurE Tree”. Każde zdjęcie opatrzone jest krótką formą poetycką, która otrzymała największą liczbę punktów w głosowaniu online i nawiązuje do treści ekologicznych.

Kalendarz w wersji PDF dostępny jest tutaj:

Download this file (Kalendarz ekologiczny pdf.pdf) Kalendarz

Link do kalendarza ekologicznego znajduje się również na stronie międzynarodowej projektu:

http://natural-treasures.eu/index.php/meetings-for-nature/177-comenius-calendar.html

opracowała: Agnieszka Jackiewicz


This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the authors. The Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained herein.