2003/2004
środa, 10 lutego 2010 13:57
 • Wycieczka szkolna do Włoch zorganizowana przez prof. Beatę Piełowską i prof. Jolantę Chamerską, w której uczestniczyła klasa IV b i IV c oraz pani dyrektor Bożena Cichocka. Program obejmował zwiedzanie Rimini, Rzymu wraz z Watykanem, San Marino, Bolonii, Rawenny, a także Wenecji i Padwy.
 • 21 września - europejski dzień języków. W tym dniu młodzież przygotowała potrawy z całego świata. Dzień języków był bardzo uroczysty, uczniowie przygotowali ciekawe i zabawne przedstawienie.
 • 16-17 października - V Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół w Gdańsku, którego organizatorem było nasze liceum z udziałem 11 delegacji szkół, w tym z Nowego Jorku. Wydarzenie to przybliżyło uczniom i przybyłym gościom sylwetkę patrona Zbigniewa Herberta. W Dworze Artura odbyła się uroczysta sesja: „Zbigniew Herbert a wolność wewnętrzna”. W liceum dokonano odsłonięcia popiersia Patrona. Wzruszający spektakl poezji w wykonaniu uczniów przygotowany przez prof. Ewę Koturbasz.  Młodzież bawiła się w Parlamencie.
 • 6 grudnia - Impreza integracyjna „Z Mikołajem na sportowo” zorganizowana przez XX LO i Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Gdańsku. Była to już czwarta mikołajkowa impreza z udziałem niepełnosprawnych i upośledzonych dzieci i nieco starszą młodzieżą oraz uczniów naszej szkoły.
 • 15 grudnia - wigilia, jasełka przygotowane przez prof. Aleksandrę Rachoń i prof. Magdalenę Szulist. Młodzież wykonywała kolędy w językach: niemieckim, angielskim  i francuskim. Odbyło się przedstawienie związane z tematyką bożonarodzeniową.
 • Studniówka 2004 w hotelu Heweliusz.
 • 15 marca i 14 kwietnia - dni otwarte w XX LO prezentujące  osiągnięcia naszej szkoły.
 • Koncert rockowy przygotowany przez prof. Małgorzatę Wawro i prof. Gabrielę Skoracką.
 • Czerwiec - akcja profilaktyczna w gdańskich tramwajach pod hasłem „Stop przemocy słownej” -  według pomysłu i pod kierunkiem prof. Małgorzaty Wawro i prof. Gabrieli Skorackiej.
 • Pożegnanie klas IV – po raz ostatni uczniów czteroletniego liceum.
 • Pierwszy plenerowy koncert rockowy w XX LO. Fanów rocka rozgrzewały utwory w wykonaniu Miniorkiestry, Majestica i Kevina Arnolda.
 • Reprezentacja XX LO zdobyła pierwsze miejsce drużynowo, a także w kategorii dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Polski Szkól Herbertowskich Szkół w Pływaniu w Słupsku.
 • Regaty smoczych Łodzi. Reprezentanci XX LO uczestniczyli  w mistrzostwach Gdańska w regatach smoczych łodzi.
 • Warsztaty twórczego myślenia w języku niemieckim – zajęcia  pokazowe prof. Gabrieli Skorackiej i prof. Magdaleny Dumińskiej-Róg .
 • Cykl akcji informacyjno-profilaktycznych w trójmiejskich środkach komunikacji miejskiej pod hasłem „Rzuć palenie razem z nami” poprowadzony przez prof. Małgorzatę Wawro i prof. Gabrielę Skoracką we współpracy z Pomorskim Towarzystwem Przeciwtytoniowym.
 • Zainicjowanie przez Gabrielę Skoracką i Małgorzatę Wawro działalności szkolnego koła turystycznego „Oblatywacze”.
 • Cykl spotkań na temat Lecha Bądkowskiego oraz ruchu regionalistycznego pod kierunkiem prof. Gabrieli Skorackiej we współpracy z Klubem Studentów „Pomorania”.
 • 31 maja - udział uczniów XX LO pod kierunkiem prof. Małgorzaty Wawro i prof. Gabrieli Skorackiej  w  trójmiejskim marszu przeciwtytoniowym w Sopocie.
 • Spotkania autorskie: z Marylą Hempowicz, Pawłem Helle, Gabrielą Danielewicz, Jackiem Kotlicą zorganizowane przez bibliotekarzy. 
 • Ogłoszenie i koordynowanie  międzyszkolnego konkursu na stronę internetową poświęconą Lechowi Bądkowskiemu – organizatorzy: dyrektor Bożena Cichocka oraz nauczyciele prof. Gabriela Skoracka, prof. Marta Kamińska, prof. Agnieszka Magda, prof. Marcin Osijewski.
 • Pożegnanie absolwentów 2003/2004 – wręczenie dyplomów za osiągnięcia oraz tytułu PRIMUS INTER PARES absolwentkom: Katarzynie Burce, Oldze Bykowej, Natalii Mielińskiej.
 • 31 sierpnia - rada pedagogiczna, na której pożegnaliśmy nauczycieli naszej szkoły odchodzących na emeryturę: języka polskiego – prof. Martę Świeżyńską i prof. Annę Ugorowską, języka angielskiego – prof. Andrzeja Ziółkowskiego, historii – prof. Irenę Lose, matematyki – prof. Juranda Haftkę, fizyki – prof. Elżbietę Rozwadowską, prof. Lecha Falandysza, informatyki – prof. Jacka Szeliskiego. Dla każdej osoby pani dyrektor Bożena Cichocka przygotowała napisany przez siebie wierszyk.