2005/2006
środa, 10 lutego 2010 13:58
 • Uczennica XX LO Anna Traczuk odebrała Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska za wysokie osiągnięcia w nauce.
 • Wystawa z okazji 25 rocznicy „Solidarności”.
 • 9 września – „Europejski dzień języków” – bardzo bogaty i pomysłowy program przygotowany pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego.
 • 23 września - otrzęsiny klas I zorganizowane przez klasę IIb pod kierunkiem prof. Małgorzaty Karmasz.
 • 12 października - uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar naszej szkoły. Kabaret z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
 • 10-15 października -  wizyta koordynatorów z wszystkich szkół biorących udział w projekcie Socrates Comenius „Wielokulturowość w nauczaniu języków obcych” w Popradzie. XX LO reprezentowała nauczycielka języka angielskiego prof. Małgorzata Heise. Tematem spotkania było podsumowanie realizacji zadań pierwszego roku projektu jak i omówienie planów na kolejny rok działań.
 • 20-22 października - VII Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół  w Żerkowie – liceum reprezentowała czteroosobowa delegacja z prof. Ewą Koturbasz.
 • 13 października - koncert zespołów rockowych i dyskoteka.
 • Spotkanie młodzieży XX LO z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w ramach rocznicy obrony Lwowa przygotowane przez prof. Ewę Koturbasz.
 • 8 listopada - wystawa z okazji Święta Odrodzenia Polski przygotowana przez prof. Henryka Dołasińskiego.
 • Przeprowadzenie próbnych testów maturalnych w klasach trzecich.
 • 9 grudnia - „Z Mikołajem na sportowo” - cykliczna impreza dla osób  niepełnosprawnych organizowana przez prof. Elżbietę Kuchtę, prof. Małgorzatę Traczuk, prof. Małgorzatę Tymańską i wolontariuszy XX LO.
 • 22 grudnia – niezwykły, oryginalny spektakl wyreżyserowany przez prof.  Roberta Cyrtę, spotkania opłatkowe w klasach.
 • 27 stycznia - studniówka klas III.
 • Poloniści prof. Agnieszka Magda i prof. Marcin Osijewski  w Centrum Edukacji Nauczycieli przedstawili prezentację multimedialną na temat sposobu przygotowania i wystąpienia na ustnej maturze, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem nauczycieli i metodyków.
 • W marcu i kwietniu Dni promocji XX LO.
 • Spotkanie młodzieży XX LO z członkami Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Udział ucznia kl. I Piotra Kruszewskiego w koncercie muzycznym.
 • 28 marca – 2 kwietnia - w ramach realizacji projektu Socates Comenius wyjazd dyrektor Bożeny Cichockiej i nauczycielki języka niemieckiego prof. Anny Rink do Wenecji na spotkanie dyrektorów szkół. Gości podejmowała Liceo Scientifico „Giordano Bruno”, pani Paola Franzoso. Uczestnicy konferencji odwiedzili szkołę Inastitutio Compresivo „Antonio Gramsci”, którą kieruje pan Stefano Simionato. Podsumowano dotychczasowe działania i zaplanowano dalszą pracę. Postanowiono rozszerzyć kontakty o wymianę młodzieży. Wiosną 2007 roku uczniowie z Wenecji mają gościć grupę młodzieży z naszego liceum.
 • W kwietniu organizacja przez nasze liceum międzyszkolnego konkursu literackiego pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza „Impresje litewskie” (dyrektor Bożena Cichocka, nauczyciele języka polskiego: prof. Ewa Koturbasz i prof. Marcin Osijewski). 
 • 21-23 kwietnia - wyjazd młodzieży i nauczycieli do Wilna jako forma nagrody za najlepsze prace o kulturze litewskiej. Opiekunami wycieczki byli prof. Henryk Dołasiński i prof. Marcin Osijewski. Wyróżnionych tą nagrodą ufundowaną przez Prezydenta  zostało 20 uczniów z gdańskich liceów.
 • 24-28 kwietnia - wymiana polsko-niemiecka. Wyjazd uczniów i nauczycieli do Meppen pod opieką prof. Anny Rink i prof.  Emila Cieślaka.
 • 27 kwietnia - zakończenie roku szkolnego dla klas III; rozdanie świadectw, koncert.