konkursy i olimpiady
poniedziałek, 20 lipca 2015 12:29

- Luty 2013 r.- uczennice klasy IF: Magdalena Pierzchała i Aleksandra Zduńczyk, pod opieką mgr Marzeny Chomziuk brały udział w konkursie języka angielskiego: „Zareklamuj swoją okolicę”, zdobywając za swój anglojęzyczny film I nagrodę. Organizatorzy konkursu: Zespół Szkół Handlowych w Sopocie oraz jury przyznało dodatkową nagrodę za wysokie umiejętności językowe uczniów, zaprezentowane na filmie, jak i w czasie odpowiedzi na pytania jury.

- Marzec 2013 - uczennica klasy IA Marcelina Juszko, pod opieką mgr Agnieszki Jackiewicz oraz uczennica klasy IIIF
Anna Gawlista, pod opieką mgr Marzeny Chomziuk dostały się do ścisłego finału VI Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego, który odbył się w Koszalinie. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy zakwalifikowali się tak wysoko w tym prestiżowym konkursie.

- Styczeń 2014 - nasza uczennica Marcelina Juszko zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego. Marcelinie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Marcelina Juszko z klasy II A ( na zdjęciu Marcelina z mamą po wręczeniu stypendium Prezesa Rady Ministrów)

Osiągnięcia Marceliny:

1. Dojście do etapu centralnego, finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. W Olimpiadzie wzięło udział 6444uczestników.

2. Zajęcie 11 miejsca w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Fox” organizowanym pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (kategoria - II-III kl. szkołyponadgimnazjalne).
Marcelina  zdobyła 120,75 pkt ; wynik został sklasyfikowany wg. skali staninowej i osiągnął stanin IX - najwyższy w skali całego kraju. Do tej pory w konkursie wzięło udział ponad 350 tys. uczniów z Polski oraz ze szkół z polskim językiem nauczania z Czech.

3. Uzyskanie bardzo wysokiego wyniku w ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym SYNAPSA Expert z języka angielskiego uzyskując wynik procentowy 95 . Wyniki 10 najlepszych uczniów w kraju  mieściły się w zakresie od 98,67% (miejsce I) do 96,57 % (miejsce 10).

W konkursie SYNAPSA uczennica naszej szkoły – Zofia Niedbalska z klasy II d zajęła 9 miejsce w kraju.