EDJ 2015
piątek, 26 lutego 2016 08:47

Starym zwyczajem , jak co roku, w szkole 4.12.2015 odbył się Europejski Dzień Języków Obcych.

W tym roku miał charakter konkursowy. Każda z klas I i II miała za zadanie przygotować film, piosenkę, utwór muzyczny lub inną formę ekspresji związaną z wylosowanym krajem, w języku danego państwa.

W tym roku prezentacją zostały objęte kraje angielskiego i niemieckiego obszaru językowego oraz kraje frankofońskie.

Jako pierwsza wystąpiła klasa I c z piosenką i folklorystycznym tańcem austriackim oraz jego historią.

Następnie „ ster” przejęła klasa II d przenosząc nas na francuski pokaz mody, ubarwiony slajdami oraz kompozycją na keyboard.

Szwajcaria, jako  kolejny kraj przygotowany przez klasę If , zaprezentowała oryginalny, przepiękny taniec  z flagami oraz film instruktażowy na temat przygotowywania fondue.

Z nostalgicznych wrażeń artystycznych przenieśliśmy się w „ stan humorystyczno- sarkastyczny”, oglądając film pt. American Nightmare, wyreżyserowany przez klasę II c.

Klasa II a podtrzymała nastrój , prezentując kulturę i zwyczaje niemieckie, ze szczególnym uwzględnieniem festiwalu Oktoberfest  i układem z piosenką dla dzieci.

Nieco spokojniejsze emocje „ zafundowała” nam klasa I e , przygotowując prezentację multimedialną o Australii oraz quiz  z pytaniami do publiczności.

Klasa II e przygotowała również prezentację multimedialną  wraz z widowiskowym i niezwykle oryginalnym , specyficznym tańcem zawodników nowozelandzkich przed każdym meczem rugby.

Tradycję multimedialną kontynuowała klasa I a , tańcząc przy tym narodowy taniec  algierski.

A` capella, utwór zespołu Queen ( Wielka Brytania) , wykonała klasa I g.

Do Maroka i miasta Marrakesh udaliśmy się z klasą II f , która w „ pigułce” przybliżyła nam tradycje kraju, a na koniec  , razem z zespołem Goombye Dance Band zaprosiła  do odwiedzenia tego barwnego miasta.

Zmagania konkursowe zakończyła klasa I d popisowym tańcem irlandzkim , prognozą pogody oraz przygotowywaniem dania przez „ Roberta Makłowicza”.

Po obradach jury ustaliło następujące miejsca:

I miejsce- klasa I F

II miejsce- klasa II D

III miejsce- klasa II E

Brawa należą się wszystkim uczestnikom konkursu ze względu na bardzo wysoki poziom prezentacji.

Po konkursie zadano uczniom pytanie odnośnie celowości organizacji tego typu imprez. Oto co usłyszeliśmy: „ Jeśli nawet nie zapamiętamy wszystkiego na temat innych krajów , to na pewno zapamiętamy ten, który przygotowaliśmy. Fajna sprawa- przynosi zadowolenie i  odprężenie od lekcji” ( wypowiedź oryginalna).

Galeria zdjęć tutaj