Międzynarodowe Certyfikaty Jezykowe
sobota, 05 marca 2016 21:31


Podpisanie porozumienia z Centrum Egzaminacyjnym Goethe Institut

W dniu 22.01.2015 r. zostało podpisane porozumienie dotyczące objęcia XX Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku  patronatem Goethe Institut.

Zgodnie z umową zawartą między placówkami w naszej szkole są organizowane międzynarodowe egzaminy umożliwiające naszym uczniom uzyskanie certyfikatów z języka niemieckiego. Certyfikaty są dokumentem określającym poziom języka niemieckiego według międzynarodowej skali. Naszą przygodę wraz z Goethe Institut rozpoczęliśmy w czerwcu 2015 przy egzaminach na poziomie A1 i A2 (Goethe-Zertifikat A1, A2: Start Deutsch 1, Start Deutsch 2).

Istnieją różne klasyfikacje znajomości językowej. Jedną z nich przyjęła Rada Europy, wprowadzając sześć poziomów oznaczonych wielką literą i dodatkowo cyfrą: A1, A2, B1, B2, C1, C2. Poziom A1 odpowiada najmniejszej biegłości, a poziom C2 – największej.

Dlaczego warto posiadać Certyfikat Goethe Institut? Ponieważ egzaminy Goethe Institut cieszą się uznaniem na całym świecie i są respektowane przez pracodawców oraz instytucje edukacyjne w wielu krajach.

W naszej szkole koordynatorem egzaminacyjnym jest p. Marta Górna. Jeśli masz pytania dotyczące formuły egzaminu, chcesz dowiedzieć się jak wygląda przykładowy egzamin pisemny i ustny – zgłoś swoją chęć i skontaktuj się z nauczycielem germanistą.

Dlaczego skorzystać z takiej możliwości?

- certyfikaty na poziomie A1 i A2 nie wymagają dodatkowego nakładu pracy,

- większość zagadnień z życia codziennego są realizowane w trakcie zajęć lekcyjnych, dlatego wystarczy uporządkować swą wiedzę zdobytą w szkole i udokumentować zdobywając certyfikat

- jako placówka współpracująca z Goethe Institut otrzymujemy rabat  -  nasi uczniowie zyskują 50% zniżki

- egzamin umożliwiający zdobycie certyfikatu sam w sobie ma przystępną formułę i przeprowadzany jest w bezstresowej atmosferze na terenie szkoły.

Najbliższy termin egzaminów Goethe Institut planowany jest na drugą połowę czerwca 2016. Wcześniej będą miały miejsce spotkania warsztatowe prowadzone przez p. M. Górną zapoznające  z formułą egzaminu.

Zapraszamy do udziału!