gimnazjum
wtorek, 03 maja 2016 18:51

.                           Drodzy Uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej!

Zwracam się do Was, drodzy Uczniowie, z propozycją dalszej nauki w nowo powstałym  Dwujęzycznym Gimnazjum Akademickim nr 52 przy XX Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku, które rozpocznie swoją działalność od nowego roku szkolnego 1016/2017.

Zapraszam Was, Waszych Rodziców na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 21 maja 2016 r.   (sobota) do siedziby szkoły w godz. 10.00 – 13.00.

Powstająca przy XX LO placówka  to Gimnazjum Akademickie pod patronatem Politechniki Gdańskiej. Szkoła posiadać będzie co najwyżej dwa oddziały w jednym roczniku. Oprócz tego, że zajęcia prowadzone będą z wybranych przedmiotów  w języku angielskim, uczniowie przede wszystkim będą kształceni pod kątem uzdolnień w kierunkach ścisłych; matematyki, informatyki, fizyki i chemii. Z tych przedmiotów dodatkowe systematyczne  zajęcia będą prowadzone przez pracowników Politechniki Gdańskiej, z którą szkoła ma przygotowaną umowę. PG zapewnia udział uczniów Gimnazjum Akademickiego w zajęciach przygotowanych przez Uczelnię zgodnie z ustalonym przez obie strony harmonogramem na dany rok.  Równocześnie zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli zatrudnionych w szkole.

Idea Gimnazjum Akademickiego powstała z myślą o umożliwieniu rozwoju Waszych nieprzeciętnych zdolności na miarę Waszych wyjątkowych aspiracji. Doświadczenia z wdrożonego trzy lata temu projektu wyjątkowej klasy matematyczno-fizyczno-informatycznej z rozszerzonym programem języka angielskiego w XX LO wskazują na bezwzględną potrzebę prowadzenia zarówno Gimnazjum jak  i Liceum w celu realizowania spójnego programu  pracy z uczniem o szczególnych predyspozycjach.  Zakładamy też, że podobnie jak teraz uczniowie w Liceum, będziecie mogli realizować po orzeczeniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  indywidualny tok nauki.

Informuję, że egzamin z języka angielskiego odbędzie się w dniu 31 maja 2016 r o godzinie 11.00.

Wszelkie informacje znajdują się na: http://www.xxlo.pl/, https://www.facebook.com/XXLOGdansk.

w załączeniu  Zarządzenie Prezydenta Miasta Gdańska

Bożena Kondratiuk – dyrektor XX LO